Prague park race Průhonice

V březnu už několik let začíná má běžecká závodní sezóna. Samozřejmě je potřeba to brát s rezervou. Nejsem žádný závodník. A nezávodím ani tak s ostatními běžci, jako spíše sama se sebou a se svými časy. Obvykle jsem se tedy touto dobou vypravila na Pečeckou desítku.

Ovšem v letošním roce jsem si řekla, že nemám rychlé a především silniční závody zapotřebí. Mám k tomu hned několik důvodů. Krátké závody prostě nějak ze své podstaty nemám ráda. Nevyplatí se tam na tu chvilku ani jezdit, nebaví se mě stále mačkat do maxima, dupat po asfaltu a tak vůbec. V tréninku je to jiné, to se dobrovolně obvykle jednou za týden snažím ze sebe nějakou tu rychlost vyždímat. Ale jinak dávám přednost závodům, kdy je tempo relativně pohodové a celkově ta zábava trvá tak od 4 hodin déle 🙂

Ovšem nějakou náhodou jsem narazila na Prague Park Race. Řekla jsem si, že bych mohla na začátku roku zkusit, jestli nejsem úplný šnek. Není to jen 10 km, není to na silnici, mám to kousek autem i MHD. Přihlášku jsem stihla včas za nižší startovné, a tak jsem dostala i příjemný dárek v podobě šátku BUFF, které hojně využívám.

Průhonice

Splašená tepovka…

A jaký byl samostný závod? Co se týče organizace, tak musím říct, že mne pořadatel hned na začátku trochu zklamal, kdy v průběhu přihlašování měnil pravidla a navýšil počet startujících až na 450, což už bylo na mě trochu moc. Bála jsem se, jak se budou pěšinky v Průhonickém parku ucpávat. Průhonice moc neznám, a tak jsem auto zaparkovala na placeném parkovišti (150 Kč). Pokud berete s sebou na závody svou rodinu, aby vám fandili, musí si vstup do parku zaplatit. Ale zase se zde můžete společně také hezky projít. My jsme si park prošli před i po závodě. Trať mě nakonec mile překvapila. Ucpané to bylo zhruba na prvním kilometru, poté se pole běžců celkem roztrhalo. Čekalo na nás zhruba 14 km pěšinek cestou necestou, z kopečka a do kopečka, lesíkem, okolo vody, po schodech… s jednou občerstvovačkou s vodou a iontovým nápojem. Bylo to hezky běhavé. Počasí příjemné, slunečné a asi 14 stupňů. Musím říct, že jsem si to nakonec moc hezky užila. S časem nejsem nijak zvlášť spokojená, ale ani mě vlastně nijak nepohoršuje 🙂 Nakonec to bylo za 1:13. A 34. pozice z tuším 200 přihlášených žen.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.