V čem běhám, když běhám

Už jsou to tři týdny, co jsem byla naposledy běhat. Ještě zbývá pár dní, než půjdu s vazy v rameni na kontrolu. Kdo ví, jak to se mnou bude vypadat… Snažím se to přežít, jak se dá.

Závist není hezká vlastnost. Přiznávám se, že poslední dny trochu závidím. Závidím běžcům a cyklistům, které potkávám, když se jdeme na chvíli projít. Mám chuť se za každým běžcem rozběhnout. Cyklisty bych nejraději z kol sundala, nasedla na jejich kolo a někam daleko ujela. Ne, samozřejmě že to neudělám… snad 🙂

A tak jsem si říkala, že napíšu pár slov o běžeckých botkách.

IMG_2144.jpg

Moje sbírka v tuto chvíli vypadá takto…

Od svých běžeckých začátků, jsem vyzkoušela několik značek bot. Od PUMA, ASICS, NEW BALANCE… jsem se propracovala k Inov-8. V mém botníku jsou ještě jedny Salomon S-LAB Sense Ultra a New Balance WT110GR. Oboje jsem pořídila za hezkou cenu ve výprodeji. Zmíněné New Balance jsem koupila asi před 2 roky, ale přišlo mi, že jsou až příliš minimalistické. Ovšem poslední dobou jsem si je oblíbila na kratší trailové výběhy. Jsou lehoučké a hezky v terénu zabírají.

Každému sedí něco jiného. To je jasné. Ale za sebe nemohu dát dopustit na Inov-8. První byly červeňoučké Roclite 285. Těm jsem pořídila nedávno sourozence. Krásné šedivé Roclite 295. Kam s nimi? No přeci do těžkého terénu, klouzavého bahna, ve kterém vás podrží a nemusíte se bát podrážky obalené 5kilovou vrstvou bahna.

IMG_2138.jpg

Inov-8 Roclite 295

Silnici úplně nevyhledávám, ale i tak se jí nevyhnu. Občas se pokouším o rychlejší běhy, a to se pak hodí silniční boty. Měla jsem verze Inov-8 Road a F-Lite. Oboje už mě opustily. Teď mám svítivě zeleno-žluto-fialové rakety Inov-8 TRI-X-TREME 245. Tyhle papučky se rychle nazouvají, jsou lehoučké a odběhám v nich bez problémů tréninky do 25 km – delší jsem v nich zatím neběžela. Jedinou nevýhodou je zcela hladká podrážka, takže na silnicích po dešti celkem kloužou. Na zimní pobíhání po mokrých silnicích a chodnících budu muset pořídit ještě jiné boty.

IMG_2137.jpg

Láska na první obutí… Inov-8 Race Ultra 270

No a to nejlepší nakonec… mám za sebou pár závodů ultra distancí. První – Stovku podkrkonoším – jsem dala v Trailroc 246. Pohodlné, nijak nekloužou.. ale nejsou to RACE ULTRA 270 🙂 To jsou moje nejvíc, nejlepší a nejoblíbenější boty. 🙂 Ani po 100 km v nich nemám puchýře. Jsou dostatečně široké i pro nohu, která s přibývajícími kilometry mírně otéká. Proto mám už troje, které používám – v těch nejstarších mám naběháno přes 1500 km a i dvoje novější budou mít brzo narozeninovou tisícovku. Proto mám v botníku ještě jedny čerstvounké nepoužité i s Inov-8 TRI-X-TREME 275.

IMG_2140.jpg

Nové a ještě voňavé Inov Race Ultra 270 a Inov-8 TRI-X-TREME 275

Budoucnost? Na silnici asi Road Claw 275 a na dlouhé štreky do terénu dám šanci Trail Talon 275 nebo 250. Na ty se ovšem musím nejprve dát dohromady 🙂

Mnoha kilometrům v pohodlných běžeckých botách zdar!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.