ZÁVOD PRO MANIAKY

EPO TRAIL MANIACS HARRACHOV
49 km s převýšením 2 250 m

Nejsou ty ponožky skvělé?

Na tenhle srpnový závod jsem se přihlásila ještě předtím, než jsem si „zrušila“ ruku. Běhám zatím necelý měsíc a půl. A tak to byla spíš zkouška, jestli to vůbec dám.

Ale hezky popořádku. Do Harrachova přijíždím po úmorné cestě kolem osmé večer. Hodím věci do pronajatého apartmánu. Jdu ještě na prezentaci, která je až do noci – doslova. Kromě startovního čísla a špendlíčků dostávám hezké modrožluté ponožky. Vezmu si je na příští závod, protože v těch to bude určitě běhat samo. Protentokrát jsem si je nevzala, a tak to nedopadlo. 🙂

Harrachov, ráno před startem

V sobotu v 8:20 nás dva autobusy odváží z Harrachova na začátek Szklarske Poreby. V 9 je odstartováno, aniž by si toho téměř kdokoli všiml. Každopádně po chvilce zaváhání všichni vyrazili rychlostí blesku vpřed. A tak se šoupám bokem, abych nikomu nepřekážela. Kamenitá cesta lesem stoupá vzhůru. Zůstávám na konci 59hlavého hada. Jasně, opět mi hlavou jdou myšlenky, proč to vlastně dělám, když mi stejně všichni vždycky utečou. Ale na to člověk vždy zapomene, jakmile dojde do cíle.

V tuto chvíli se držím pohledem zad dvou běžců. Odbočujeme po zelené. Vlevo hezká pískovcová skála. Vpravo výhled na hřeben Krkonoš. Přijde mi, že je hrozné dusno.

Stoupáme na polské straně Krkonoš

A je tu seběh a po chvíli i slibovaná rychlostní prémie. No, počkat! Jako že tady mám běžet?! Byla bych ráda, kdyby tu někdo stál s kamerou a natočil všechny vpředu, kteří tu běželi. Tohle nedávám. Klušu spíš jako postřelená srnka a snažím se hlavně neuklouznout přes změť kamenů, kořenů a bahýnka.

Vražedná mise – rychlostní prémie

První občerstvovačka. Napiju se a běžím dál. Teď to jde hezky. Lesní cesta, chvíli z kopce, poté opět – ale jen mírně – do kopce. Říkám si, jestli si nepustím nějakou hudbu, že by mě to třeba zrychlilo. Ale chci vnímat okolí a přírodu. Mám ty naše malé Krkonoše ráda. Výšvih na hřeben. Koukám, že Petrova bouda už stojí a dokonce ji už obkládají. Sbíhám k chatě Špindler. Občerstvovačka. Narvu do sebe banán a meloun. Usměvavá partička mi doplňuje pití do lahviček. No, tak tady asi zůstanu. Ten výhled! Naproti sjezdovka na Pláně, vpravo Medvědín… už si na mě brousí drápy.

To jsou výhledy – foceno od Špindlerovy boudy!

Osvěžena pokračuji dál okolo Špindlerovy boudy, poté kamenitou pěšinou padám dolů až do Špindlerova Mlýna, kde mě vyděsí kolmá stěna? Co to jako je? Jako tudy? Určitě… ano, to je sjezdovka na Medvědín. Tam jsem byla v životě asi 3krát a vždy nebylo vidět na krok… teď se škrábu nahoru zavěšená na hůlkách. Je vedro. Lije ze mě. Zavlažuju sjezdovku. Snad jim tu díky mě něco hezkého vykvete. Posledních asi 300 metrů přede mnou. Krápe? Ne. Leje jako z konve. Doplazím se na občerstovačku. Vytahuju nepromokavou bundu, doliju pití, vezmu do ruky kus melouna, a jelikož tu zase není nic zajímavého vidět, běžím dál. Seběh na Horní Mísečky, odtud to už moc dobře znám. Dvoračky a strmě nahoru na Růženčinu zahrádku. Kvetlo tam něco? Měla jsem před očima černo, takže jsem nic neviděla 🙂

Polykám bonbony od Chimpanzee. Běžím. Z kopce na Krakonošovu snídani, kde nesnídám, ale svačím odpoledního melouna. Prý to bude z Ručiček takovým „hravým terénem“. Jo, z Ručiček to nejde po „hlavní“ trase na Čertovu horu, ale odbočí se do lesa. „Hopsa hejsa“ přes větve. Tak to možná na začátku. Teď už to nejde. Nakonec ještě pro zasmátí kus sjezdovky na Čertovu horu. Říkám si v duchu, možná i nahlas, několik ostřejších slov. U lanovky mě směřují dolů po sjezdovce, okolo můstků… Jsem v cíli. Za 8:26. Děs. Ale jsem tu. Nevzdala jsem to. Plácneme si. Dávám melouna s nealko pivem. Sedám do trávy a užívám si, že nikam dál nemusím.

Výhled při seběhu z Čertovy hory do cíle

Bylo to krásných a těžkých 49 km. Pořadatelé měli vše zvládnuté na jedničku. Nic mi nechybělo – kromě energie – atmosféra byla komorní a přátelská. Moc díky a za rok třeba zase na viděnou!

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.