Příprava na Lavaredo, část 1. a další plány

(english version below)

Trénink na červnový Lavaredo Ultramaraton jsem zahájila opravdu stylově. Vím, že se nic nemá nechávat na poslední chvíli, a tak tomu není ani v případě chřipky. Týden jsem neběhala, snažila se srazit rtuť na teploměru do obvyklých hodnot, zbavit se rýmy, která tak jako tak stejně vždycky trvá 7 dní nebo týden, a nevykašlat si pokud možno plíce ven z hrudního koše.

IMG_4626

Víkendový běh s trochou slunce (Weekend run with a little bit of sunshine)

Zdá se, že se povedlo, a tak se pomalu snažím navrátit ke stanovenému tréninkovému plánu s postupným navyšováním naběhaných kilometrů i nastoupaných výškových metrů. Předtím než mě dostaly bacily, jsem zvládala bez problémů delší 3hodinový výběh, a tak doufám, že na to zase brzo navážu.

Během posledních měsíců mi v hlavě postupně vyvstal nápad, který bych ráda realizovala. Loňské závody se mi nijak zvlášť nepovedly, a tak zatím kromě Lavareda nic jiného běžeckého v kalendáři nemám. Neříkám, že se nikam na poslední chvíli nepřihlásím. Třeba se mé rozpoložení v březnu změní a vše bude jinak. Ráda bych ovšem splatila tak trochu dluh vůči českým horám. Již několik let, pokud to jde, vyjíždím na hory do Rakouska, Německa, Francie, Itálie, přitom kromě Krkonoš české hory téměř neznám. Krkonoše, Jizerské hory, Orlické hory, Jeseníky, Beskydy, Šumava, Krušné hory… ve všech těchto pohořích jsem si proto vytyčila trasy, povětšinou hřebenovky, které bych si ráda v tomto roce proběhla. Není to snaha o žádné FKT (co nejrychlejší přeběhy), … jde o to spojit činnost, kterou mám ráda, s poznáváním nových míst. Chci se kochat výhledy a testovat svou vůli. Doufám, že mi to zdraví dovolí, že rameno bude držet, a já se s vámi budu moci podělit o své zážitky z těchto přeběhů.

Jizerske3

Návrh trasy přeběhu Jizerských hor (One of possible route in Jizerské mountains)

Nicméně teď je cíl jasný – trénovat poctivě na Lavaredo. Běh, posilování, kolo, … Jeden den trénink kopců, jeden den trénink rychlosti, jeden dlouhý běh a dva dny odpočinkový pomalý běh. Tři týdny postupného navyšování kilometrů a intenzity a čtvrtý týden odpočinkový.

Training for Lavaredo, Part 1 and other plans

I’ve already started the training for the Lavaredo Ultramaraton that takes part in June. I know nothing should be left at the last minute – so I did the same with flu. I did not run for a week, trying to push down values on the thermometer into usual values, get rid of cold, which always takes 7 days or a week, and not cough out the lungs out of the chest.

It seems to have succeeded, and so I slowly try to return to my training plan with the gradual increase of mileage and elevation gain. Before I got cold, I managed a longer 3-hour runs without any problems, so I hope I’ll get back to it soon.

IMG_4628

Dlouhý víkendový běh s trochou sněhu (Long weekend run with little bit of snow)

Over the past few months, my idea has gradually grown into an idea that I would like to realize. I was not very successful in last year’s races, so I have no other races in my calendar except of Lavaredo. Maybe I will change my mind and I will sign up to some race at the last minute. And maybe my mood will change in March and everything will be totally different. I would like to pay a little debt to the Czech mountains. For a few last years if there is chance I go to the mountains in Austria, Germany, France, Italy, but besides the Krkonoše, I hardly know Czech mountains. Krkonoše, Jizerské Mountains, Orlické Mountains, Jeseníky, Beskydy, Šumava, Krušné Mountains … in all these mountains I set out routes which I would like to run this year. It’s not an effort for any FKT… it’s about bringing together the activity I love with getting know new places. I want to enjoy the views and test my will. I hope that the health and my shoulder will allow me to manage it and that I will be able to share with you some of my experiences from these runs.

However, the goal for now is clear – training for Lavaredo. Running, Strengthening, Bike, … One day of hill training, one day of speed training, one long run and two days of slow running. Three weeks of increasing mileage and intensity, and a four-week rest.

1 komentář: „Příprava na Lavaredo, část 1. a další plány

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.