Běžecké rakety

(English version below)

Poté, co jsem zjistila, že mé nejoblíbenější boty Inov-8 RaceUltra 270 už ve své velikosti neseženu, nastal čas poohlédnout se po něčem, čím bych je nahradila. Jasnou volbou byla opět značka běžeckých bot, kterou mám z mnoha důvodů nejraději – Inov-8.

Dle článků je měly nahradit právě Inov-8 TrailTalon. Nebyla jsem si jistá, které zvolit, a tak jsem si pořídila 250 a 275.

IMG_4940

Inov-8 TrailTalon 250 womens

Mají drop jen 4 mm a hmotnost 250 g. Jsou to lehoučké papučky. Hned mi padly. V terénu hezky drží. Hned jsem se do nich zamilovala. Zatím je hodnotím velice pozitivně. I s ohledem na to, že jsou široké a chodidlu poskytují dostatek prostoru. Oceňuji i hezky prodyšnou síťovinu. Zatím jsem s nimi měla nejdelší běh 27 km. Nejsem si jistá, zda bych v nich zvládla ultramaraton. A pro tento případ přichází na řadu…

IMG_4942

Inov-8 TrailTalon 275

Jsou to trochu vystlanější boty. Mohutnější už od prvního nazutí. Hmotnost 275 g. V terénu vás podrží stejně jako Inov-8 TrailTalon 250, ale nebudete v nich samotný terén příliš cítit. Také mi přijdou o něco užší. Možná je to jen můj pocit a po čase se trochu víc roztáhnou. Uvidíme. Ale nejsem z nich tak nadšená a ani si nejsem jistá, že je vezmu na Lavaredo. Doufám, že mi do té doby vydrží mé Inov-8 RaceUltra 270.

Pokud máte někdo zkušenost s Inov-8 RaceUltra 270 a ultramaratony… jakými botami jsme je nahradili? Budu ráda za jakýkoli podnět.

 

Running Rockets

After I found out that my favorite Inov-8 RaceUltra 270 running shoes are no longer available, it was time to look for some replacement. The obvious choice was my favorite running shoes brand – Inov-8.

According to the articles, they were supposed to be replaced by Inov-8 TrailTalon. I was not sure which of them to choose, so I got 250 and 275.

Inov-8 TrailTalon 250 women

IMG_4941

They have a drop of just 4 mm and a weight of 250 g. They are lightweight. These immediately fit me, have a good grip on trails. I immediately fell in love with them. Meanwhile, I value them very positively. They are beautifully wide and provide plenty of space to feet. Great is also breathable mesh. I had the longest run of 27 km with them. I’m not sure I could handle an ultra marathon with them. And in this case it comes …

Inov-8 TrailTalon 275

IMG_4943

They’re a little „padded“ shoes. More massive. Weight 275 g. On the trails they have same grip as Inov-8 TrailTalon 250, but you will not feel too much of the terrain in them. I feel them also little bit tighter. Maybe it’s just my feeling, and after a while they get a little more stretched out. We’ll see. But I’m not so excited, and I’m not even sure I’ll take them to Lavaredo race. I hope that my Inov-8 RaceUltra 270 will last until then.

If you have any experience with Inov-8 RaceUltra 270 and ultra marathons … what shoes are you using now? I will be happy for any suggestion.

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.