Lavaredo Ultra Trail se blíží…

(English version below)

Taky se už těšíte na jaro? Na to opravdové? Kdy je vše krásně zelené a voňavé? Každý rok si říkám, že je to už přeci v březnu… ne, není 🙂 Proto je konec února i březen ve znamení běhání povětšinou v bahně, šedi a občas také na sněhu a v mrazech až -15 stupňů. Ale beru to tak, že to k tomu patří A že to mám vlastně i určitým způsobem ráda. To krátké přemlouvání opustit pohodlí a teplo bytu a vyrazit do mlhy, deště… a nakombinovat oblečení tak, abych ani v –15 stupních neumrzla. A světě div se! Jde to! Oblečení navrstvíte tak, že žádné počasí není na překážku. A když se člověk vrátí krásně unavený a třeba i trochu prokřehlý mrazem… ten pocit za to stojí. A když jdete běhat třeba na 2 až 3 hodiny, je víkend, naložíte se do vany s hezkou knížkou, drahá polovička vám donese až pod nos horký čaj, pak to teprve stojí za to.

No a jak to tedy se mnou v únoru a v březnu vypadalo? Myslela jsem si, že už provětrám i horské kolo, ale až na výjimky na konci března to nevyšlo. Jasně, šlo by to. Ale smýt v bytě z kola 10 kg bahna není tak snadné.

IMG_4755

V únoru jsem tak naběhala cca 315 km a strávila zhruba 7 hodin posilováním.

V březnu to bylo ještě o něco lepší – 375 km jsem naběhala, posilovala asi 10 hodin a na horském kole ujela necelých 60 km.

Každý týden se snažím zařadit jeden delší běh – zejména o víkendu – poté v týdnu rychlejší trénink, výběhy kopců a běh na pohodu. V týdnu s nejvyšší kilometráží je to něco přes 100 km. A pořád si nejsem jistá, jestli je to na Lavaredo dost. Jasně, mým cílem není umístění. Ale zvládnout celý závod v limitu, pokud vše půjde dobře, tak i v nějakém slušném čase. Chci si především užít tři věci, které mám ráda: běh, přírodu a hor.

Pokud jste se dočetli až sem, jaký je váš názor na naběhané objemy? Je to dostatečné množství? Nechcete se se mnou podělit o váš tréninkový plán na závod podobného tipu? Budu vděčná!

Lavaredo Ultra Trail is coming …

Are you already looking forward to spring? For the “real” spring? When everything is beautifully green and fragrant? Every year I have feel that this happen already in March … no, it is not true 🙂 Therefore, I spent the end of February and March by running mostly in mud, grey and occasionally also in snow and freeze up to -15 degrees. But that’s the way it should be and I actually love it in some way. That short persuasion to leave the comfort and warmth of the apartment and go into the fog, the rain … and combine the clothes so that I do not even freeze at –15 degrees. And it works! It is OK to take few layers of clothes… then you manage every kind of weather. And when you get back from the run tired and even a little frosty … that feeling is worth it. And when you run for 2 to 3 hours, it is a weekend, you get into a bath with a nice book, the dear half brings you hot tea, then it was really worth it.

IMG_4900

So how did it look like with me in February and March? I thought that there will be already time to ride my mountain bike, but with exceptions at the end of March it did not work out. Sure, it could be. But to wash in a flat 10 kg of mud from your bike is not so easy.

In February I ran about 315 km and spent about 7 hours by weight training.

In March It was a little bit better – I ran about 375 km, spent about 10 hours by weight training, and on mountain bike it was less than 60 km.

In weeks with the highest mileage it is over 100 km. And I’m still not sure if it’s enough for Lavaredo race. Sure, my goal is not about placing. But just to manage the whole race in the limit and if everything goes well even in some decent time. I want to enjoy the three things I love: running, nature and mountains.

If you have read whole text to this place… what is your opinion about the mileage? Is that enough? Do not you want to share your training plan for a race like this with me? I will be grateful!

IMG_4870

 

8 komentářů: „Lavaredo Ultra Trail se blíží…

 1. Ahoj! Prave jsem objevila tvuj blog a tesim se, az ho procru skrz naskrz 🙂
  Lavaredo je laska 💙 Ja sama ultra nebeham, ale mluvila jsem o tom se svou trenerkou crossfitu. Rikala, ze beha 100 tydne, 5 treninku, z toho 2x tempo/intervaly. A navic 2x tydne crossfit. Je ve svycarske reprezentaci ultra a vyhrava co muze… Ty trenujes podobne, takze se nemas ceho bat a v cervnu tomu nakopes zadek! Drzim palce! Andrea

  Líbí se 1 osoba

  • Ahojky! Díky za povzbuzení! Jsem ráda, že si někdo mé články čte a že se mohu s někým takto podělit o své zážitky. Mě by do žádné repre nevzali 😀 ale o to mi ani nejde. Běhám totiž pořád dost pomalu. Mám před tímto závodem velký respekt. Ale už se na něj moc těším – ta příroda je tam nádherná! Ať ti to hezky běhá!

   To se mi líbí

   • Hlavne kdyz slouzi zdravi a treninky bavi, ten zbytek pak prijde! Miluju Jizni Tyrolsko a videla jsem, ze tam maji doprovodny 20km Skyrace… Uz mi to v hlave jede, jestli se nakonec rozhodnu a budou jeste mista (a sezenu ubytovani), tak se tam treba uvidime 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.