Stál za to?

(ENG text below)

Rok 2018 je u konce, a tak je na čase zhodnotit, co se povedlo a co až tak moc ne…

Nejdůležitější pro mne byl Lavaredo Ultratrail v Itálii. Ten jsem bohužel nedokončila. Ať už to bylo kvůli nedostačujícímu tréninku, špatné zvolené stravě během závodu, převýšení, … každopádně s tímto závodem mám i nadále nevyřízené účty. A stále jej považuji za jeden z nejhezčích ultra v Evropě. Krása Dolomit je prostě dech beroucí.

Týnišťské šlápoty (115 km a +3800 m).. To byl můj výběr na konec července. Z pohledu výsledného času to bylo velké zklamání. Ale na druhou stranu jsem na sebe pyšná, že jsem nevzdala a závod jsem dokončila i přesto, že jsem měla téměř polovinu závodu na chodidlech obrovské puchýře.

Diplom za Týnišťské šlápoty

Podzim a moje srdcovka v podobě Stovky Podkrkonoším (115 km a 3010 m). Do 70.km to byla paráda, poté opět zažívací potíže. Dokončila jsem, ale spokojená jsem rozhodně nebyla.

Tedy ze tří ultramaratonů jsem dokončila dva. Což by bylo možná nebylo tak hrozné. Ale ani jeden jsem si po pravdě neužila tak jak, bych chtěla. Ale vlastně jo, užila jsem si je na maximum. 🙂

Jeseníky v mlze

Dalším plánem bylo postupně přeběhnout české hory, které až tak neznám. Jako předtrénink jsem si naordinovala jarní 50 kilometrový přeběh Českého krasu. A to byla paráda. Vydařilo se počasí. A kochala jsem se na každém kroku.

Poté následovaly Jizerské hory. Mlha, mrholení, zima… žádné výhledy. Ale bylo to naprosto dokonalých 60 km.

A nakonec to byly Jeseníky. Ze kterých mne po čtyřiceti kilometrech vyhnaly nekonečné bouřky. Což byla jen polovina plánované trasy. Ale i tak to stálo za to. Krásná příroda a žádné davy lidí jako v Krkonoších.

Co na to říct? No, moc se mi to nepovedlo. Ale na druhou stranu mám co zlepšovat! Neházím běžecké boty do žita a už plánuju, na čem musím zapracovat. Konec konců letos jsem si toho vážně užila celkem dost.

Běžný trénink

V číslech by to vypadalo takto:

Aktivit celkem: 434 – běh, kolo, túry, posilování
Běh celkem: 3780 km a nastoupáno 63 000 m
Horské kolo celkem: 1244 km

 

Uvidíme, co přinese rok 2020. 🙂

Was it worth it?

Year 2018 is over, so it’s time to evaluate what was success and what wasn’t …

The most important thing for me was Lavaredo Ultra trail in Italy. Unfortunately, I did not finish it. Whether it was because of insufficient training, poor diet during the race, elevation difference, … so I still feel that I have to return one day… I think that it is one of the prettiest ultras in Europe. The beauty of the Dolomites is simply breathtaking.

Týnišťské šlápoty (115 km and +3800 m). That was my choice for the end of July. From the point of view of the final time it was a great disappointment. But on the other hand, I’m proud that I did not give up and finish the race even though I had almost a half of the race on my feet huge blisters.

Autumn and my favourite Stovka Podkrkonoším (115km and +3010m). By 70.km it was great, then gastrointestinal discomfort again. I finished, but I was definitely not satisfied.

Running in France

So, out of three ultra marathons, I’ve finished two. Which might not have been so terrible. But I did not really enjoy any of them as much as I wanted to. But actually, I enjoyed them to the fullest. 🙂

Another plan was to gradually overrun the Czech mountains, which I do not know so much. As a pre-training, I managed the 50-kilometer crossover of the Český kras. And that was great. The weather was good. And I enjoyed every step.

The Jizera Mountains followed. Fog, drizzle, winter … no views. But it was absolutely perfect 60 km long journey.

And finally – Jeseníky Mountains. From which, the endless thunderstorms drove me away after forty kilometers. Which was only half of the planned route. Still, it was worth it. Beautiful nature and no crowds like in the Krkonoše Mountains.

Another part of my training

What to say? It was not so successful year. But on the other hand, I have something to improve! I do not through my running shoes into rye (as we said in Czech :-)) and I’m already planning to work on it. After all, I really enjoyed this year pretty much.

The numbers would look like this:

Total activities: 434 – running, bicycle, hiking, weight training
Running total: 3780 km and elevation gain 63,000 m
Mountain bike total: 1244 km

Let’s see what year 2020 will bring. 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.