Tak jak to jde?

(English version below)

Druhá polovina února už je tady. Nějak nám to letí. A jak to tedy jde? Pomalu navyšuji objemy. Konečně jsem se zase dostala v týdnu přes naběhaných 90 km. A nejsou to pouze pomalé běhy, ale snažím se zaměřovat také na kvalitu. Tj. na výběhy kopců, rovinky, tempo a intervaly. Musím říct, že mě to dost baví. A o víkendu jsem se při delším běhu dostala zatím na 27 km. Za leden jsem naběhala cca 270 km. Také jsem přidala v posilování. Pořídila jsem si mini bands a s těmi je to celkem zábava. Cviky s nimi hezky zapadly do mého domácího kruhového tréninku.

IMG_8328

Těžko na cvičišti… 🙂

Na seznam mých plánovaných závodů přibyla v polovině května Rakovnická 60. Už čekám, až organizátoři spustí registrace. Letošní trasa by měla mít cca 72 km. Převýšení zatím nevím, ale asi to bude kolem 1600 m. Alespoň si před Zugspitze Ultra prověřím, jak na tom aktuálně jsem.

A jaké jsou další plány na letošní sezónu? Ráda bych letos uskutečnila dvě akce, které se mi hodně líbí. První jsou Prominentní vrcholy Lužických hor. Tedy zdolání všech 18 vrcholů Lužických hor během 24 hodin. A to jakoukoli zvolenou trasou. Každopádně to bude přes 100 km a převýšení kolem 4000 m. Druhou akcí je Bihe Hero. Aby to nebylo jen o běhání… Jedná se o projekt, kdy se během 1–3 dní pokusím na kole kousek od Prahy zdolat trasu dlouhou 159 km s převýšením 4139 m. Už se na to moc těším!

Tak a teď je čas na regeneraci. Hurá do postele s knížkou!

IMG_8366

Jaro se blíží

 

So how is it going?

Second half of February is already here. Time is flying so fast. And how is it going? I’m slowly increasing volumes. I’ve finally got over 90km in a week. And these are not just slow runs, but I’m also trying to focus on quality, e.g. hills, short fast runs, pace running, and intervals. I have to say I enjoy it. And during my long weekend run I got to 27km. In January I ran about 270km. Strengthening is also something that I want to improve. I bought some mini bands. The exercises with them fit nicely into my home circuit training.

IMG_8409

Long weekend runs

In the middle of May Rakovnická 60 has been added to the list of my planned races. I am waiting for the organizers to start registration. This year’s route should be about 72km. I do not know the elevation, but it’s approx. 1600 m. At least I’ll check out my form before the Zugspitze Ultra.

And what are other plans for this season? I would like to make two events this year that I like very much. One is the Prominentní vrcholy Lužických hor (Prominent Peaks of the Lužické mountains). That means crushing all 18 peaks of the Lužické hory within 24 hours. And by any chosen route. In any case it will be over 100 km and with elevation about 4000 m. The second event is the Bike Hero project. It is not just about running … This is a project where I will try to ride on a bike 159km with an altitude of 4139m in 1-3 day. And it is near Prague. I am looking forward to it!

And now is the time for regeneration. Hurry to bed with a book!

IMG_8369

Dear sun… welcome back! 🙂

 

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.