Trénink na Zugspitze Ultratrail, část 2.

(English version below).
Duben byl ve znamení často až letních teplot. Příroda se probudila ze zimního spánku. Všechno je krásně svěže zelené. Rozkvetlé stromy a keře nádherně voní. Jen deště bylo v dubnu pomálu, že jsem se bála že letos bude sucho ještě dřív než v loňském roce. Z běhu jsem se vracela se zaprášenými nohami, místo bahnem obalenými lýtky. Naštěstí to nyní začátkem května vypadá pro přírodu trochu nadějněji. Když opominu přeháňky sněhové, které se nám také hojně urodily.

Ale zpátky k tréninku. Co já jsem to celý duben dělala? Zaběhla jsem si Ještěd Skyrace – viz předchozí článek. A v plánu jsem měla naběhat cca 400 km a navýšit nastoupané metry. To se mi docela i povedlo. Naběháno 390 km a nastoupáno přes 7000 m. Což je o 2000 m víc než v březnu. Ale byla bych ráda za číslo kolem 8000 m. Tak snad v květnu. Posilování jsem věnovala zhruba 1,5 hodiny týdně. Na tom bych měla určitě zapracovat. A kolo? Stydím se. Strašně jsem jej zanedbávala, takže jen cca 80 km. Vím, není to žádná „hitparáda“, ale s ohledem na to, že mi pořád do tréninku lezlo něco nečekaného a celkový pocit „vyždímanosti“, tak je to docela úspěch. Uvidíme, co přinese květen.

Můj přísný trenér (My strict coach) 🙂

Training for the Zugspitze Ultratrail, Part 2.

This April was in the style of summer. Nature woke up from winter sleep. Everything has awesome fresh green colours. Blooming trees and shrubs smell beautifully. But there was not much rain in April. I was afraid that this year it will be drought earlier than the year before. I came back from runs with dusty legs instead of mud-wrapped calves. Fortunately, at the beginning of May it looks a little more promising for the nature. If I miss out the snow showers, which have also appeared surprisingly.

Relax in Prague Botanical Garden

But back to training. What did I do all April? I ran Ještěd Skyrace – see previous article. And I planned to run about 400 km and raise the number of ascend meters. I did it quite well. Reached 390 km and over +7000 m. Which is 2000 m more than in March. But I would like a number of about 8000 m. So maybe in May. I spent about 1.5 hours a week by weight training. I should definitely work on it. And the bike? I am ashamed. I neglected it so much, so only about 80 km. I know, it’s not a „hit parade“, but considering that often something unexpected crawled into my training and the whole feeling of „weariness“, it’s quite a success. Let’s see what May brings.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.