Na sever od Prahy

(North of Prague)

Brzce podzimní prosluněný den s příjemnou teplotou mě vylákal na delší projížďku na kole. Řekla jsem si, že si dojedu na Říp a zpět. V plánu bylo něco přes 50 km. Ale nechtělo se mi jet hezkou turistickou trasou tam i zpět. A tak cesta tam obsahovala trochu více silničních úseků.

Hned z počátku na mě čekal hrad Okoř. Má oblíbená destinace. Zejména, pokud je to v týdnu ráno, kdy tam není téměř ani živáček, jen v potoce se mrskají spousty ryb.

Early autumn sunny day with a pleasant temperature lured me for a longer bike ride. I thought I’d get to mountain Říp and back. The plan was just over 50 km. But I didn’t want to take a nice hiking route back and forth. And, so the road there contained a little more road sections.
Right from the beginning, Okoř Castle was waiting for me. My favourite destination. Especially if it is a weekday in the morning when there is almost no one, there are just plenty of fish in the brook.

IMG_0866

Hrad Okoř (Okoř Castle)

Vyjet si krátký prudký kopec na Budeč je prostě povinnost.
Going up a short steep hill to Budeč is simply an obligation.

IMG_0873.JPG

Budeč

Náměstí ve Velvarech mě také celkem mile překvapilo.
The square in Velvary also surprised me quite nicely.

IMG_0877.JPG

Velvary

Říp se pomalu blíží. Loni jsem se na něj vydala z Roudnice nad Labem, což bylo od vesnice Rovné celkem příjemné a pozvolné stoupání. Letos jsem ovšem jela podle navigace na mapy.cz a to mi ukázalo, že na horském kole je dobrá i cesta po žluté z Vražkova. První je pozvolné stoupání, i když dosti po kořenech. No, ale pak je úsek k Pražské vyhlídce, kde to stojí za to. Prostě kolo na záda a hurá na posledních 500 m stoupání. Nahoře na mě čeká zasloužená … malinovka 😊

I am slowly approaching to the Říp. Last year I went from Roudnice nad Labem, which was quite nice and gradual climb from the village Rovné. This year, however, I drove according to the navigation at mapy.cz and it showed me that I could also go up following yellow hiking route from Vražkov. In the first part there is a gradual climb, although quite rooted. Well, then there is a section to the Pražská vyhlídka (Prague Viewpoint), where it’s worth it. Just a bike on your back and hurray on the last 500 m climb. A well-deserved… raspberry lemonade is waiting for me on the hill.

IMG_0889

Pražská vyhlídka

10 minut oddechu a už hurá po mé červené turistické trase zpět. V nohách 43 km, ale jede se mi krásně. Tenhle úsek po polňačkách a lesních cestách až do Mlčechvostů mám moc ráda. No a pak už je to jen podél Vltavy přes Kralupy. Byla to krásná 83 km dlouhá projížďka.
10 minutes of rest and hurraying on my favourite red hiking trail back. In legs 43 km, but It is going well, and I feel well. I like this section of back roads and forest paths up to Mlčechvosty. And then it’s just along the Vltava River through Kralupy nad Vltavou. It was a beautiful 83kmlong tour.

Okoř

 

IMG_0909.JPG

Vltava

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.