Návod k použití: běžec a Vánoce

(English version below)

Máte doma sportovce tělem a duší? Dobře, neměla bych se asi nazývat sportovcem. Mé výsledky během závodů tomu příliš neodpovídají. Ale důležitý je zápal a nadšení pro věc. A to u mě jistojistě najdete. Pět až šest dní v týdnu běhám, když to jde, vyrazím na kolo nebo do přírody na výlet a pravidelně doma posiluji.

A tak pokud jste také sportovní nadšenci, nebo někoho takového máte doma, tak se mrkněte, co hezkého si můžete přát od Ježíška, nebo naopak tím někomu udělat radost – a tím myslím v příštím roce. Ano, letos to už jistojistě nestihnete.

Ať si kdo chce, co chce říká, sport není úplně tak levný. A tak můj dopis Ježíškovi každoročně obsahuje spoustu nezbytností… Jsou to věci, které mi jako dárek udělají obrovskou radost.

Ideální dárky:

Běžecké ponožky – těch není nikdy dost. Není to levná záležitost a za rok jich několik párů jistě prodřete. Já jsem si oblíbila Moose Lightspeed a Moose Ultramarathon.
Nová helma na kolo. Moc lidí to neví, ale helma na kolo má omezenou životnost. Běžně se uvádí max. 5 let. A tak do mé sbírky sportovního vybavení přibyla černo-červená krasavice.
IMG_2461
Pláště na kolo. Jezdím na horském kole. Ano, terén mě baví nejen při běhu, ale i na kole. Kupodivu obvykle píchnu a prorazím pláště spíše při přejezdech silnic, nebo v obcích, kde si nevšimnu například střepu…
Rukavice na běh. Mám tři páry. Jedny slabounké, když je cca kolem 8 stupňů. Jedny silnější, když je kolem nuly. A třetí s „překlápěčkou“. Vřele doporučuji pro dny, kdy je sychravo!
Běžecké hůlky. V mé výbavě mám již cca 5 let hůlky od značky Fizan. Mají už leccos za sebou, a jelikož jsem byla letos asi hodná, dostala jsem nové hůlky Dynafit. Snad jim nebudu dělat ostudu.
IMG_2453
Běžecký batoh. Stejně dlouho jako hůlky mám ve své výbavě běžecký batoh z Decathlonu. Pořád drží a slouží. Ale nikdy nevíte, kdy vás opustí, tak je lepší mít záložní. A tak mi Ježíšek pořídil náhradní opět v Decathlonu. Sedí moc hezky. Má praktické vychytávky, tak se těším, až jej vyvětrám na nějakém dlouhém běhu.
IMG_2443
Běžecké tričko a kraťasy. Bez nich se opravdu neobejdete.

IMG_2452.JPG
Takže pokud jde o Ježíška, tak se musím pochválit, že jsem byla letos hodná. Doufám, že mé drahé polovičce nebude vadit, že se díky těmto dárkům budu v roce 2020 jistojistě vytrácet do přírody pořád se stejným – a možná ještě větším – nadšením.

 

Instructions for use: runner and Christmas

Do you have a sportsman / sportswoman at home? Well, I shouldn’t call myself an athlete. My results in this year races are not really great. But the important thing is enthusiasm. And in the case of sport I am for sure enthusiastic. I run five to six days a week whenever possible, go on a bike or go on a trip to the countryside and work out regularly at home.

So, if you are also a sports enthusiast, or have someone like this at home, check out what nice you might want from Santa / Ježíšek / Tomten, …  or on the other hand, to make someone happy – and I mean next year. Yes, you will not make it this year. 😊

Sport is not as cheap as they say. And so, my letter to Ježíšek every year contains a lot of necessities. These are things that make me a great joy as a gift.

Ideal gifts:

Running socks – these are never enough. It’s not an inexpensive matter, and in a year, you will surely beat a few pairs. I like Moose Lightspeed and Moose Ultramarathon.

New bike helmet. Not many people know, but the bike helmet has a limited lifetime. It is usually stated to max. 5 years. So, I added to my collection of sports equipment black and red beauty.
IMG_2463.JPG

Bicycle tires. I ride a mountain bike. Yes, I enjoy the terrain not only while running, but also on bike. Surprisingly, I usually perforate my tires rather at road crossings or in villages not in terrain as such.

Running gloves. I have three pairs. One thinner pair when it is about 8 degrees. Some thicker when it’s around zero. And the third with a „tip-over“. Highly recommended for days when it is cold!

Running poles. In my sport equipment there are app. 5 years old Fizan running poles. These had a lot of kilometres behind, and since I was probably nice this year, I got new Dynafit running poles. Perhaps I will not disgrace them.

Running backpack. As long as the poles, I have a Decathlon running backpack in my gear. It´s still in good shape and serving. But you never know when it’ll leave you, so it’s better to have a backup. And so, Ježíšek bought me a replacement in Decathlon again. It nicely fits me. It has practical gadgets, so I look forward to take it on some long run.

Running T-shirt and running shorts. Running T-shirt and shorts. You can’t really run without them. 🙂

So, when it comes to Ježíšek, I have to praise myself that I was quite nice this year. I hope that my precious half will not mind the fact that thanks to these gifts I will surely disappear into the countryside in 2020 with the same – and perhaps even more – enthusiasm.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.