Běžec, zima a tma

Nedávno se mě kamarádka zeptala, co dělám za zimní sport. Tak jsem jí odpověděla, že „běhám v zimě“. A dneska bych mohla odpovědět, že „jezdím na kole v zimě“. Tak, pokud jde o běhání, tak to aplikuji i během zimy už asi 11 let. Jen si člověk musí zvyknout, že často vybíhá ještě za tmy nebo už za tmy.

IMG_3062

Ale čelovka je něco, co má v dnešní době už téměř každý nadšenec do sportu. A běh za jejího svitu má své skryté kouzlo. Zrovna minulý týden jsem si dala cca 22 km hezky po stezkách, lesíky a moc jsem si to užívala. Bylo teplo, takže mi pára z mého funění nebránila ve výhledu. 😊 Všude je takový úžasný klid, který, když se necháte, se na vás hezky přenese. V křoví a na loukách na vás vykukují svítící očička koček a srnek. Když je jasno, tak se můžete kochat hvězdami. To pak čelovku vypnu a civím na oblohu a snažím se najít alespoň Velký vůz. O moc víc, ještě kromě souhvězdí Kasiopeji a Plejád, totiž nepoznám. 😊 Jo, ještě Měsíc. Ideálně v úplňku. To potom vím, že nemám do lesů chodit, že tam jsou vlkodlaci 😊. Další výhodou běhu v noci je, že ani nevidíte všechno to bahno na pěšinkách, takže moc neřešíte, že se zaboříte až po kotníky. Jen si musíte dát pozor, abyste s nohou vytáhli taky botu.

6699BE65-8291-4AF9-9E1C-900BCCBE77C1

A v neposlední řadě je běh v noci rychlejší. Kromě nějakých pokusů, které se na toto téma prováděly, je už z racionálních důvodů naprosto jasné, že budete doma dřív. Protože, kdo se bojí, bude téměř sprintovat. A taky můžete prakticky zapomenout na focení – tedy zejména mobilem, i když selfie s černočernou tmou na pozadí může být zajímavé. Dělám si poznámku, a i když nejsem velký fanda tohoto novodobého trendu, tak se pokusím to příště vyzkoušet. Doufám, že poté při bližším prozkoumání fotky doma za mnou nebude někdo nebo něco vykukovat ze tmy. 😊 Pokud tedy rádi běháte, nebojte se a nenechávejte toho ani v zimě. A nejdůležitější rada na závěr: „berte život s humorem“! Zejména v dnešní době je to potřeba.

IMG_3213

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.