Tohle nikdy neomrzí

Vstávám ve 2:30 po necelých 2 hodinách nekvalitního spánku – někdy je prostě lepší nechodit spát vůbec. Parkuji do rozespalých očí kontaktní čočky. A poměrně rychle se oblékám a pakuji. Snídám, nebo co je to v tuto dobu, musli tyčku a jablko. Ve 3:15 vyjíždím, abych ve 4:15 dorazila na parkoviště v Lovosicích.

IMG_7438

Výhled z Lovoše po ránu

Nasazuji batoh a v šeru vybíhám. Po kilometru už rychle stoupám na Lovoš, abych nezmeškala tu parádu, kterou pro nás někdo na každičký den objednal. Cestou vymetu pro ostatní za mnou všechny pavučiny, které tu ty malé příšerky za noc upletly.

Kousek pod vrcholem plaším dva pěkně vypasené divočáky, kteří se po probdělé noci někde na party vracejí do pelechu. Na vrcholu Lovoše nejsem sama. Ale je tu klid, který narušuje jen neutuchající hluk z dálnice. V údolí pode mnou se převaluje mlha z včerejšího deště, ptáci vítají nový den a na východě se už krásně barví obloha. Tohle prostě neomrzí. Naopak. Je to silně návykové.

IMG_7457

Východ slunce na Lovoši

Poté mrknu směr Milešovka. Ano, pořád tam je. 😊 Tak za chvíli! Sbíhám směr Oparenské údolí, kde je krásně chladno. V Milešovském potoce si chladí nožky moje oblíbená volavka – tentokrát volavka červená. Je NÁDHERNÁ!

Z Velemína stoupám po modré na Milešovku. A i takhle po ránu to dá zabrat. Chystá se pěkné vedro. V 7:20 jsem na vrcholu. Užívám si chvíli klid a výhledy, a poté sbíhám po červené do Milešova. Většina lidí ještě chrupe, a tak víceméně nikoho nepotkávám.

IMG_7484

Výhled z Milešovky

Následuje „brdek“ Ostrý a plenění třešní. Výborná snídaně! Jen s plným břichem třešní se dost špatně běží. 😊 I tak to vřele doporučuji! 🙂 Po modré doběhnu zpět do Lovosic. Mít v 9 hodin ráno odběhnutých 29 km a nastoupených 1050 m není vůbec špatné – navíc krásnou přírodou s minimem lidí na stezkách. A den teprve začíná!

IMG_7491

Vlevo Ostrý, vpravo Milešovka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Tento web používá Akismet na redukci spamu. Zjistěte více o tom, jak jsou data z komentářů zpracovávána.